مشاوره کنکور انسانی چیست؟

مشاور کنکور انسانی کیست؟

بگذارید در ابتدا سوالی مطرح کنیم ، آیا مشاور کنکور و مشاور تحصیلی با یکدیگر تفاوت دارد؟

باید بگوییم که پاسخ صحیح است، این دو بایکدیگر متفاوت هستند اما کار هر دو در یک راستا و جهت است.

بگذارید موضوع را بیشتر برایتان باز کنیم…

مشاور کیست؟

مشاور فردی آگاه، تحصیلکرده و متخصص در اصول و مبانی مشاوره‌ای است که پس از گفت‌وگو با مراجع در راستای یافتن بهترین راهکار او را یاری می‌دهد. نکته مهم در این تعریف این است که مشاور صرفا یک یاری‌گر و تسهیل‌کننده است، نه‌ اقدام‌کننده و تصمیم‌گیر.

مشاور تحصیلی کیست؟

مشاور تحصیلی روانشناسی است که سواد و تجربه کافی در افزایش توان تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را دارد.

حال ببینیم مشاور کنکور به  چه کسی گفته می شود و تفاوتش با مشاور تحصیلی چیست؟

مشاور کنکور کیست؟

مشاور کنکور فردی است که علاوه بر داشتن سواد و تجربه کافی در افزایش توان تحصیلی دانش آموز ، روحیه دانش آموز را بشناسد، بتواند ارتباط موثر با دانش آموز برقرار کند، روش مطالعه دروس را بداند، با تکنیک های تست زنی آشنا باشد و به طور کلی دانش آموز را در جهت موفقیت در کنکور سوق دهد.

و اهمیت مشاور کنکور نسبت به مشاور تحصیلی در حساس بودن کنکور در زندگی دانش آموز است.

همانطور که می دانید 3رشته اصلی و مهم ریاضی، تجربی و انسانی وجود دارد که همه ساله دانش آموزان زیادی در این رشته ها تحصیل می کنند.

پس هر یک از این رشته ها به مشاوره کنکور متخصص خود نیاز دارد. مشاوره کنکور انسانی، مشاور کنکور تجربی، مشاور کنکور ریاضی.

مشاوره تخصصی کنکور انسانی می تواند بهترین گزینه برای دانش آموزان انسانی باشد.

راه های ارتباطی با گروه مشاوران کنکور انسانی

:::::::::::::                 09157705247                 :::::::::::::

اینم آدرس صفحات مجازی ما، خوشحال میشیم دنبالمون کنید:

:::::::::::::           تلگرام: ensanigro99@         :::::::::::::

:::::::::::::       اینستاگرام: ensanigroup_ir@       :::::::::::::

مشاوره کنکور

چرا مشاوره کنکور دارای اهمیت است؟

یکی از مواردی که اکثر دانش آموزان کنکوری به دنبال آن هستند، داشتن یک مشاور خوب و کاربلد هست. شخصی که بتونه روند صحیح پیشرفت در کنکور سراسری رو برای داوطلب مشخص کنه و تا روز کنکور با دادن برنامه ریزی و گفتن نکات مشاوره ای کلیدی ما رو به سمت موفقیت چشم گیر هدایت کنه.

تمام این نکاتی که دانش آموزان در پی آن هستند درست، اما اهمیت مشاوره کنکور به دلیل کار حساس و سختی که دارد است، ارتباط با انواع دانش آموزان با روحیه و سطح درسی مختلف کار را سخت تر می کند.

یک مشاور خوب و کاربلد باید یک سری کار ها و ویژگی های مهم و تاثیر گذار برای ما انجام بده:

برنامه ریزی حرفه ای

شاید این مهم ترین رکنی باشه که یک داوطلب کنکور رو مجاب به داشتن مشاور میکنه. حقیقت ماجرا این هست که سال کنکور، سال آزمون و خطا نیست و شما به قدری فرصت ندارید که زمان زیادی رو به تنظیم برنامه ریزی برای خودتون اختصاص بدید و از طرفی تنظیم برنامه برای یک کنکوری اصلا کار ساده ای نیست. یک برنامه ریزی خوب به شما کمک میکنه تا بتونید ارتباط درستی بین کار های مدرسه و برنامه آزمون های آزمایشی خودتون برقرار کنید و نهایت استفاده ممکن رو از زمان ببرید. برنامه ریزی خوب، استرس و اضطراب شما رو کم میکنه و دید بسیار مناسبی از ماه های پیش رو به شما میده. در یک برنامه ریزی حرفه ای، رابطه خیلی دقیق بین ساعت مطالعه عمومی ها و تعداد تست هایی که برای هر مبحث باید کار بشه، برقرار هست.

بمب انگیزه بودن

طبیعتا فضای رقابتی در کنکور سراسری به شکلی هست که داشتن انگیزه از مهم ترین رکن هایی است که باعث میشه یک داوطلب کنکوری خودش رو از باقی رقبا جدا کنه. کم نیستن داوطلب هایی که به علت نداشتن روحیه مناسب و فقدان انگیزه از مسیر رقابتی کنکور خارج میشن و نمیتونن روند مطالعاتی خوبی که دارن رو تا انتها ادامه بدن، اینجاست که وجود یک مشاور خوب و کاربلد به شما کمک میکنه تا با حفظ روحیه در طول سال بتونید روند رو به رشدی رو در پیش بگیرید و فاصله خوبی رو با سایر رقبا ایجاد کنید.

ذکر نکات مشاوره ای

در کنار موارد بالا، یک مشاور خوب باید در طی تماس های تلفنی که با داوطلب برقرار میکنه نکات مشاور ای رو به داوطلب گوشزد کنه تا داوطلب با استفاده از این توصیه ها نقاط تاریک مسیر رو روشن تر ببینه. از روش صحیح مطالعه هر یک از درس ها تا روش اصولی تست زنی، هنر و مدیریت آزمون دادن، انتخاب منابع کمک آموزشی،تحلیل کارنامه آزمون های آزمایشی، صحبت در مورد نقاط قوت و ضعف داوطب، روش حرفه ای خلاصه نویسی و … از جمله مواردی هستن که در طی این تماس های تلفنی باید در  پیرامونشون صحبت بشه.

 

در دسترس بودن

داشتن یک برنامه ریزی خیلی خوب به تنهایی نمیتونه برای شما مفید باشه. اجرایی کردن برنامه مرحله ای هست که از درجه اهمیت بالایی برخوردار هست. مشاور میتونه با گرفتن گزارش کار شبانه، تعهد داوطلب رو نسبت به برنامه ریزی بیشتر کنه و باعث بشه تا داوطلب هر روز خودش رو مجاب به اجرای برنامه بدونه. به همین علت در دسترس بودن و ارتباط برقرار کردن در زمان مشخصی از شبانه روز میتونه در روند پیشرفت داوطلب در مسیر کنکور خیلی حائز اهمیت باشه و یکی از ویژگی های مطلوب مشاوره کنکور محسوب میشه.

مواردی که گفته شد مهم ترین ویژگی های مشاور خوب است.

اما آیا واقعا مشاوره کنکور و داشتن مشاور برای کنکور ضروری است؟

پاسخ هم بله است و هم خیر.

داشتن مشاور خوب لازم است ولی کافی نیسسسسسسسسست. 

چرا لازم؟

چون مشاور به عنوان راهنما می تواند شمارا در راستای رسیدن به اهداف کمک کند و مانند یک راهنما در مسیر چراغ قوه بر مسیر بیندازد تا راه را به شما نشان دهد . ثانیا سال کنکور سال آزمون و خطا نیست که شما تمام مسیرها را بروی، اصلا وقتش را نداری. پس بهترین گزینه انتخاب یک مشاور خوب است.

چرا کافی نیسسسست؟

چون مشاور فقط راهنماست و به جای شما درس نمی خواند، تست نمیزند و سر جلسه آزمون حاضر نمی شود، پس تلاش فراوان و مطالعه خوب و با کیفیت را خود خود شما باید انجام دهی تا نتیجه بگیری.


اما مجموعه انسانی گروپ، می توان گفت اولین مرکز غیرحضوری مشاوره کنکور در کل ایران می باشد، که ویژه به دانش آموزان انسانی مشاوره می دهد.

به جرات می توان گفت مشاورین این مجموعه تمام ویژگی های یک مشاور خوب و کار بلد را دارند و تا کنکور در کنارتان می مانند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یک جلسه تماس مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید و یا فرم مخصوص تماس رایگان را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

راه های ارتباطی با گروه مشاوران کنکور انسانی

:::::::::::::                 09157705247                 :::::::::::::

اینم آدرس صفحات مجازی ما، خوشحال میشیم دنبالمون کنید:

:::::::::::::           تلگرام: ensanigro99@         :::::::::::::

:::::::::::::       اینستاگرام: ensanigroup_ir@       :::::::::::::

 

مشاوره و تماس رایگان