منابع درسی کنکور انسانی 1403

منابع درسی کنکور انسانی 1403

کنکور انسانی با داشتن تعداد داوطلب 412هزار و 588 نفر بسیار قابل اهمیت هست، هرچند تعداد داوطلبان در این رشته از سایر رشته ها (تجربی) کمتر است ولی دانش آموزان سخت کوشی در این رشته وجود دارند که آیندساز کشور خواهند بود و قرار است در رشته های مهم حقوق، روانشناسی، مدیریت و از همه مهم تر فرهنگیان حضور پیدا کنند.

موضوع اصلی رشته انسانی مطالعه مسائل مربوط به انسان است .
زبان و ادبیات ملل مختلف، ادیان و مذاهب مختلف، علوم ورزشی، باستان شناسی، تاریخ، جغرافیا، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم اجتماعی و مردم شناسی، فلسفه و منطق، روانشناسی، مدیریت بخش های مختلف اقتصادی، بازرگانی و دولتی، مسایل مربوط به خانواده و علوم تربیتی از محورهای اصلی این رشته محسوب می شود.
برای موفقیت در این رشته علاوه بر علاقه مندی به علوم انسانی و قدرت حافظه خوب، توانایی علمی در دروسی چون ادبیات، عربی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه و منطق و مطالعات اجتماعی از نیازهای اصلی به حساب می آیند.

ما در این مقاله شما را با رشته انسانی ، ضرایب دروس در انتخاب رشته آشنا خواهیم کرد. تا آخر مقاله را مطالعه کنید.

منابع کنکور علوم انسانی:

  • رشته علوم انسانی بیشترین تعداد کتاب را نسبت به دوگروه آزمایشی ریاضی و تجربی دارد . و چندسالی است که با جدی گرفته شدن رشته های انسانی در کشور، در سال های اخیر تعداد شرکت کننده های رشته انسانی افزایش پیدا کرده است.
  • در کنکور انسانی اولین و مهم ترین منبع، کتاب های درسی است.

منابع کنکور 1403 در نظام جدید :

کتاب های نظام جدید:

توجه: به دلیل اینکه سازمان سنجش حذف دروس عمومی در کنکور 1403 را قطعی اعلام نکرده است ؛ وضعیت نامعلوم اعلام کردیم…

ضرایب  دروس  تخصصی در کنکور – انسانی :

یکی از موضوعات مهمی که مشاوره کنکور انسانی به آن توجه می کند و داوطلبان انسانی را با آن آشنا می کند، ضرایب دروس هست.

ضرایب دروس انسانی کنکور1402

دروس اختصاصی:

توجه: زیرگروه ها حذف شده اند این جدول بالا صرفا جهت اطلاع رسانی از رشته های دانشگاهی رشته انسانی است…

نقاط ضعف و قوت دانش آموزان گروه انسانی :

نقاط قوت دانش آموزان انسانی بیشتر در دروس حفظی این رشته می باشد اما متاسفانه  نقاط ضعف این دانش آموزان در دروس ریاضی، و مسائل درس اقتصاد است . که با تسلط بیشتر بر این دروس و رسیدن به درصد مقبول در این سه درس میتوانند نتایج خوبی را رقم بزنند .

در کنکور انسانی چه خبر است؟

داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی در دفترچه شماره 1 حاوی درس ریاضی با 20 سؤال و زبان فارسی 30 سؤال و علوم اجتماعی 15 سؤال و روان شناسی 15 سوال و در مجموع 80 سؤال با 85 دقیقه زمان درنظر گرفته شده است. دفترچه شماره 2 این گروه شامل زبان عربی 20 سؤال، تاریخ 13 سوال، جغرافیا 12 سؤال و فلسفه و منطق 20 سوال در مجموع 160 سوال بوده که داوطلبان 160 دقیقه زمان دارند پاسخ دهند.

دفترچه شماره 3 این گروه آزمایشی شامل دروس عربی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه و منطق بوده که 80 سوال طرح شده و مدت زمان پاسخگویی به آن 75 دقیقه می باشد. این دفترچه مختص داوطلبانی است که دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی هستند.

مشاوره کنکور انسانی

مجموعه انسانی گروپ، مشاوره کنکور انسانی به صورت مشاوره غیرحضوری(تلفنی) به شما دانش آموزان عزیز رشته انسانی ارائه خواهد کرد.
همین الان می توانید با شماره زیر تماس بگیرید و مشاوره   دریافت کنید.

09150689557

مشاوره و تماس